۴ مزیت برتر سنگ ساختمانی صادراتی ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی این محصول!

چه سنگ هایی در ساختمان سازی استفاده می شود؟

انواع سنگ هایی مانند بازالت ، مرمر، سنگ آهک، ماسه سنگ، کوارتز ، تراورتن، تخته سنگ ، گنیس، لاتریت و گرانیت وجود دارد که می توان از آنها به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد.

همچنین سنگ های مورد استفاده در ساخت ساختمان ها باید محکم، بادوام و سخت باشند.

سنگ های مورد استفاده باید عاری از لکه های نرم و فرسوده، ترک ها و سایر لک هایی باشند که باعث کاهش استحکام و دوام می شوند.

جایی که از سنگ ساختمانی صادراتی برای اهداف ساختمانی با استخراج سنگ ها از سنگ های سخت عظیم به دست می آیند.

بیشتر بناهای ماقبل تاریخ با سنگ های طبیعی ساخته شده اند زیرا در طول زمان ثابت می مانند. قبل از ظهور بتن، سنگ به طور گسترده ای برای کارهای مهندسی سنگین مانند پایه های پل ، دیوارهای بندر، دیوارهای ساحلی و کارهای روکش کاری ترجیح داده می شد.

سنگ ساختمانی

سنگ های ساختمانی با استخراج سنگ ها از سنگ های سخت عظیم به دست می آیند. سنگ های مورد استفاده در کار ساختمانی باید سخت، بادوام و سخت بوده و عاری از لکه های مواد نرم و فرسوده، ترک ها و سایر عیوب باشد که باعث کاهش استحکام و دوام می شوند.

چه نوع سنگ هایی در ساختمان سازی استفاده می شود؟

1. بازالت:

سنگ بازالت که به عنوان سنگ تله نیز شناخته می شود، معمولاً در راه سازی، به عنوان سنگدانه در تولید بتن و به عنوان کار ساخت قلوه سنگ برای پایه پل ها، دیواره های رودخانه و سدها استفاده می شود. در حالی که ساختار سنگ بازالت متوسط ​​تا ریزدانه و فشرده است.

مقاومت فشاری این نوع سنگ از 200 مگاپاسکال تا 350 مگاپاسکال و وزن آن بین 18 کیلو نیوتن بر متر مکعب تا 29 کیلونیوتن بر متر مکعب است.

جایی که بازالت با مقاومت خوب در برابر عوامل جوی، نفوذناپذیر در برابر رطوبت، بسیار سخت و سخت پوشیدن در اشکال شگفت انگیز مشخص می شود. رنگ بازالت نیز از خاکستری تیره به سیاه تغییر می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.