گنجشک خانگی در زیستگاه هایی به جز سکونت گاه های انسانی وجود ندارد

برای تخمین فراوانی نسبی هر دو گنجشک، شصت قطعه 0.5 × 0.5 کیلومتری (25 هکتار) را در مناطق مسکونی شهر انتخاب کردیم.

گنجشک خانگی در زیستگاه هایی به جز سکونتگاه های انسانی وجود ندارد. گنجشک درختی نیز بیشتر در مناطق مسکونی وجود دارد.

همانطور که ما قصد داشتیم اطلاعاتی در مورد تعاملات بین دو گونه به دست آوریم، گنجاندن زیستگاه های دیگر (به عنوان مثال، مزارع زراعی) نتایج بی معنی ایجاد می کرد.

مناطق مسکونی نیز پوشش زمین غالب در شهر پوزنان هستند. مبل استیل ملایرنمودارها با انتخاب تصادفی مختصات جغرافیایی نقاطی که گوشه سمت چپ بالای نمودارهای مربع بودند انتخاب شدند.

میانگین فاصله بین مرزهای نزدیکترین کرتها 1050 متر (حداقل 122 متر و حداکثر 2745 متر) بود. انتخاب با نرم افزار Quantum 1.7 GIS انجام شد. گنجشک ها در ماه ژوئن مورد بررسی قرار گرفتند.

این دوره اوج تولید مثل این گونه ها را در بر می گیرد (Pinowski 1965, 1968). سه شمارش در هر کرت در فواصل تقریباً 10 روزه انجام شد. هر بازدید از هر قطعه 1 ساعت به طول انجامید.

شمارش در شرایط آب و هوایی مساعد (بدون باران و باد شدید) انجام شد. لباس چرم بچه گانه ناظران در پلات ها (یک ناظر در هر قطعه) قدم می زدند تا کل منطقه را به صورت بصری و شنیداری پوشش دهند.

تمام پرندگانی که در داخل کرت ها مشاهده شدند شمارش شدند. ما همه پرندگان دیده شده را شمارش کردیم زیرا این گونه های گنجشک اجتماعی هستند و ارزیابی تعداد آنها فقط بر اساس شنوایی دشوار به نظر می رسد.

وقتی گنجشکی دیده می شد یا شنیده می شد، همه ساختمان ها (از جمله سقف ها و طاقچه ها)، درختان و درختچه ها را با دوربین دوچشمی اسکن می کردیم تا تعداد افراد را بشماریم.

ما همچنین از تمام مکان هایی که پرندگان در آن غذا می جویید بازدید کردیم. ناظران متن تشکر از همسر پرندگانی را که مشکوک بودند قبلاً مشخص شده بودند، شمارش نکردند.

از آنجایی که بسیاری از گنجشک ها در انبارهای غیر قابل دسترس تولید مثل می کنند، ما نتوانستیم تعداد دقیق جفت های مولد را تعیین کنیم و تجزیه و تحلیل ما بر اساس میانگین تعداد افراد ذکر شده در طی سه بررسی بود.

  • منابع:
    1. Habitat preferences of two sparrow species are modified by abundances of other birds in an urban environment
  • تبلیغات:
  1. کیف های سنگین منجر به مشکلات اسکلتی میشوند
  2. سبک لباس پوشیدن سپس همان جو در سراسر وجود خواهد داشت
  3. گل ها ی رز آبی به ندرت یافت میشوند
  4. اعلام لیست محصولاتی که قیمت آنها تغییر خواهد کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.