کاربرد اسانس گیاهان در تولید مایع لباسشویی

نام اسانس گیاهان کلی یک طرفه به نام های گیاه استخراج شده یا قسمت های گیاه و همچنین انواع مختلفی از جمله رایحه های گلی (اسانس گل رز، اسانس یاس، اسانس نرولی و غیره)، انواع چوبی (چوب صندل) وجود دارد.

اسانس، اسانس ارس و غیره) و غیره)، پوست (اسانس ترنج، اسانس لیمو، اسانس گریپ فروت و غیره)، رزین (اسانس کندر، اسانس مر و غیره).

ترکیب اسانس های یک طرفه نسبتاً پیچیده است، معمولاً ده ها یا حتی صدها گونه، عمدتاً ترپن ها، آلکن ها، الکل ها، استرها، آلدئیدها و غیره که از اثربخشی اسانس های یک طرفه جدایی ناپذیرند، تأثیرات بیشتر و قوی تری دارد.

از جمله اسانس اسطوخودوس می تواند باعث آرامش و تسکین احساسات بد در سیستم عصبی و بهبود بی خوابی و اضطراب شود.

اسانس اسطوخودوس نیز اثر ضد باکتری و ضد التهابی خوبی دارد و می تواند سرماخوردگی و سرفه را در سیستم تنفسی بهبود بخشد و درمان کند. می سوزد و زخم می کند و به بهبود زخم ها کمک می کند.

اسانس مرکب با دو یا چند اسانس یک طرفه با توجه به عملکردها و نسبت‌های معین ترکیب می‌شود و می‌توان آن‌ها را با توجه به نسبت‌های معینی با روغن پایه ترکیب کرد؛ در مقایسه با اسانس‌های منفرد، تأثیر هدفمندتر و در برخی از آنها چشمگیرتر است.

دو نوع اسانس مرکب وجود دارد:

یکی اسانس ترکیبی اسانس خالص است که برای رایحه درمانی و تصفیه هوا مناسب تر است و تاثیر آن چشمگیرتر خواهد بود.

اسانس

دیگری اسانس مرکب است که می توان با افزودن روغن گیاهی مستقیماً روی بدن استفاده کرد. اسانس ترکیبی اضافه شده با روغن نباتی ملایم تر است و می توان مستقیماً روی پوست مالید. این اسانس نسبتاً ایمن و مؤثر است.

انواع مختلفی از اسانس های مرکب وجود دارد.رایحه درمانی ها می توانند اسانس های ترکیبی مختلفی را با توجه به نیازهای واقعی مختلف فرموله کنند.

به عنوان مثال اسانس های سفید کننده و مرطوب کننده را می توان با شکوفه پرتقال، گل رز، کندر، روغن گل رز و غیره فرموله کرد. برای سرماخوردگی و سرفه.

اسطوخودوس، درخت چای، نعناع فلفلی، اکالیپتوس، روغن جوجوبا، ریحان، اسطوخودوس، بابونه آلمانی، مرزنجوش، روغن زیتون را می توان برای تسکین دردهای عضلانی استفاده کرد.

غلظت اسانس های مرکب به کاربرد خاص بستگی دارد: غلظت اسانس های صورت به طور کلی 2٪ است (100 قطره 98٪ اسانس های مرکب را اسانس های پایه، 2٪ اسانس های یک طرفه، حدود 20 قطره در 1 میلی لیتر اسانس)، 3٪ – 5٪ اسانس های ضروری بدن هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.