نتایج مقاومت تست کاشی لعابی در برابر سنگین ترین وزنه های فلزی!

کاشی‌های لعاب‌دار روی دیوارهای پرده‌ی معبد کنفوسیوس هانچنگ و مجتمع‌های ساختمانی معبد خدا شهر
دیوار صفحه یک دیوار ایستاده جدا شده است که معمولاً در داخل حیاط یک مجتمع ساختمانی سنتی چینی ساخته می‌شود، یا در هر طرف دروازه قرار دارد تا از بقیه ساختمان‌ها محافظت کند.

این مقاله بر روی کاشی لعابی نفیس تمرکز دارد که دیوارهای صفحه‌نمایش معبد کنفوسیوس هانچنگ و مجتمع‌های ساختمانی معبد خدا شهر هانچنگ (که در زبان چینی به نام Chenghuang Miao شناخته می‌شود) در شهر هانچنگ، استان شانشی، تزیین می‌کنند مکان این ساختمان ها در شکل 2 نشان داده شده است.

معبد کنفوسیوس به یاد کنفوسیوس، که مبتکر فرهنگ کنفوسیوس است، ساخته شده است، در حالی که معبد خدای شهر، معبد تائوئیستی خدای شهر است.

معبد خدا شهر هانچنگ یکپارچه ترین مجتمع ساختمانی معبد خدا در شمال غربی چین است و معبد کنفوسیوس هانچنگ سومین مجتمع بزرگ ساختمان معبد کنفوسیوس است.

کاشی لعابی

هم معبد کنفوسیوس هانچنگ و هم مجموعه ساختمان معبد شهر خدا به دلیل کاشی‌های لعاب‌دار نفیسشان که روی دیوارهای صفحه تزئین شده‌اند، شهرت زیادی دارند همه اینها باعث می شود که آنها به عنوان مکان های تاریخی و فرهنگی کلیدی تحت حمایت دولت در چین مورد توجه قرار گیرند.
در مجموعه ساختمانی معبد کنفوسیوس هانچنگ، تزئینات کاشی لعابدار عمدتاً بر روی پنج دیوار صفحه‌نمایش متمرکز شده است که مساحت کل تقریباً 139.34 متر مربع را شامل می‌شود. نقوش تزیینی اصلی این کاشی های لعابدار اژدها و ققنوس و همچنین برخی نقش های گل است.

همه این الگوهای اژدها و ققنوس در رنگ‌ها و اشکال زنده هستند و تعداد کل الگوهای اژدها دقیقاً 9 است که نشان‌دهنده بالاترین سطح آداب معماری است. چندین دیوار صفحه نمایش با کاشی های لعابدار در شکل 3 دیده می شود.

دیوارهای پرده با تزئینات کاشی لعابدار در مجموعه ساختمان معبد کنفوسیوس هانچنگ.
در مجموعه ساختمان معبد خدا شهر هانچنگ، تزئینات کاشی لعابدار عمدتاً بر روی پنج ساختمان دیواری با مساحت کل حدود 225.34 متر مربع متمرکز شده است.

تقریباً تمام دیوارهای صفحه نمایش عمدتاً با کاشی‌های لعاب‌دار فیروزه‌ای تزئین شده‌اند و با کاشی‌های لعاب‌دار سبز، زرد و قهوه‌ای تکمیل شده‌اند که برای شکل دادن به الگوها استفاده می‌شوند.

نقش‌های تزئینی اصلی این کاشی‌های لعابدار اژدها، ققنوس و ببر و همچنین مناظری با تپه‌ها، آب، آلاچیق‌ها، گل‌ها و حیوانات کوچک است چندین دیوار صفحه نمایش با کاشی های لعابدار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.