میوه خشک مجلسی که مرتاضان هندی آن را پرستش می کردند

میوه‌های خشک شیرین و قابل خوردن هستند و می‌توان آن را در حین حرکت بسیار آسان‌تر از چند موز یا کارتن‌های حجیم توت‌ها که به راحتی کبود می‌شوند مصرف کرد.

میوه خشک مجلسی سالم است زیرا خوردن میوه به هر شکلی بهتر از مصرف میوه صفر است. البته فواید سلامتی خاص به این بستگی دارد که از چه میوه هایی می خورید، اما می توانید بدون توجه به فواید گوارشی و آنتی اکسیدان ها حساب کنید.

فواید میوه خشک برای سلامتی چیست؟ همانطور که می دانید یک فرد عادی برای حفظ سلامتی و تامین انواع ویتامین ها و مواد معدنی باید روزانه ۲ تا ۳ واحد میوه مصرف کند. اما بیشتر ما از خوردن بی رویه میوه و به بهانه های مختلف اجتناب می کنیم.

یکی از این بهانه ها در دسترس نبودن میوه های تازه و آبدار در ماه های سرد سال است که البته کاملا موجه به نظر می رسد. اما این مشکل به راحتی حل می شود. در فصول سرد سال می توانید از میوه های خشک استفاده کنید.

میوه

میوه خشک چیست؟ از آنجایی که همیشه نمی‌توان میوه‌های تازه را ذخیره کرد، از زمان‌های قدیم میوه‌ها را خشک می‌کردند یا برای نگهداری از آنها مربا درست می‌کردند.

امروزه از انجماد به عنوان بهترین روش نگهداری مواد غذایی استفاده می شود، اما اگر میوه ها را نیز منجمد کنیم حالت اولیه خوب خود را از دست می دهد و کیفیت و ظاهر خود را از دست می دهد.

بنابراین با خشک کن یا در معرض هوا خشک می شوند. میوه خشک میوه ای است که آب آن را به طور جزئی از دست می دهد. قسمتی از آب را از دست می دهد و در فرآیند خشک شدن حجم میوه را کاهش می دهد.

یکی از مزیت های اصلی میوه خشک نسبت به میوه های تازه ماندگاری آن است. میوه های خشک را می توان برای مدت طولانی بدون یخچال نگهداری کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.