روغن موتور ریو موجب آب شدن برف و یخ در جاده ها می شود

کیفیت روغن موتور ریو یک پارامتر تعیین کننده برای طراحی موتور با تکنولوژی بالا است. برای اینکه همه چیز در آینده زیر کاپوت موتور کار کند، روان کننده هایی که به درستی انتخاب شده اند مورد نیاز است.

این امر به ویژه برای کارکرد موتور، فواصل طولانی‌تر تعویض روغن و برآوردن اهداف قانونی آلایندگی مانند استانداردهای آلایندگی یورو 4 و یورو 5 بسیار مهم است. بنابراین روغن موتورها نیز باید بهینه و سازگار با گریدهای مختلف بنزین باشند.

در عین حال الزامات سختگیرانه ای برای اجزای جدید برای تجهیزات موتور اعمال می شود که بدون روغن مناسب (به درستی انتخاب شده) نمی توانند کار کنند. برای مثال، میل بادامک یا توربوشارژر یا منبع خاموش کننده با EGR از جمله این موارد است.

صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در اتمسفر وظایف مهمی برای OEM ها هستند.

نتیجه گیری در مورد مشخصات روغن موتور بسیار مهم است. بنابراین تغییر داده های تزریق و توربوشارژ و همچنین گردش مجدد گازهای خروجی منجر به دماهای بالاتر و ذرات بیشتر و در نتیجه حمله شیمیایی شدید به روغن موتور می شود.

سیستم‌های مدرن تصفیه گازهای زائد و همچنین فیلترهای ذرات برای جلوگیری از رسوب فیلترهای ناشی از روغن موتور، نیازمند پیشرفت‌های جدیدی در روغن‌های موتور با محتوای خاکستر کم هستند.

روغن

رقیق شدن آشکار روغن موتور دقیقاً با استفاده از فیلتر ذرات آشکار می شود. به منظور سوزاندن دوده انباشته شده، تزریق اضافی سوخت دیزل، به ویژه برای کار در فواصل کوتاه ضروری است.

اگر خودرو برای مسافت های طولانی رانده نشود، فیلتر سرد می ماند و قسمت هایی از سوخت تزریق شده وارد روغن موتور می شود.

نتیجه گیری: لازم است روغن را زودتر تعویض کنید. باز هم، این اثر با نقطه جوش بالاتر بیودیزل افزایش می یابد. محدوده جوش سوخت دیزل معدنی تقریبا 180 – 3500 C.

بخشی از سوخت در حین رانندگی با دمای تقریبی دوباره تبخیر می شود. 2700 درجه سانتیگراد محدوده نقطه جوش سوخت بیودیزل، برعکس، 330 – 360 0C است.

بنابراین، اگر بیودیزل وارد روغن موتور شود دیگر از آن متمایز نخواهد شد. محتوای سوخت بالاتر در روغن موتور، بیش از 10٪ به معنای کاهش قابل توجه ویسکوزیته روغن است. بنابراین خواص ضد سایش آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.