تجویز گلابی سبز به رونالدو برای درمان افسردگی پس از آخرین بازی جام جهانی

در حقیقت گلابی سبز مقدار زیادی فیبر دارد که به سیری شما کمک می کند و قلب و روده شما را سالم نگه می دارد.

گلابی سبز همچنین کالری نسبتا کمی دارد و قند اضافه ای ندارد. گلابی خود را با پروتئین (به پنیر یا آجیل فکر کنید) برای یک میان وعده سالم همراه کنید.

گلابی سبز با داشتن 6 گرم فیبر، فیبر بیشتری نسبت به یک پیمانه کلم پیچ دارد. از کمک به حفظ وزن سالم گرفته تا کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، خوردن فیبر کافی برای یک رژیم غذایی متعادل ضروری است.

ناگفته نماند ما از مزایای گوارشی یک رژیم غذایی با فیبر بالا بسیار سپاسگزاریم (فیبر مدفوع شما را نرم‌تر و حجیم‌تر می‌کند و دفع آن را آسان‌تر می‌کند) و ما دوست داریم بیش از 20 درصد از ارزش توصیه شده روزانه خود را دریافت کنیم. طبق گفته FDA از گلابی سبز.

حتی اگر گلابی سبز مقداری قند طبیعی دارد، محتوای فیبر بالای آن باعث می‌شود که قند خون شما پس از خوردن آن افزایش پیدا نکند (که آن را به یک میان‌وعده عالی برای افراد مبتلا به دیابت تبدیل می‌کند).

به عنوان مثال: یک بررسی در سال 2017 در Food & Function نشان داد که افرادی که به طور منظم گلابی سبز و سیب کامل می خورند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهند.

به علاوه شاخص گلیسمی پایین آنها به این معنی است که چند دقیقه بعد از خوردن یک میان وعده گرسنه نخواهید بود.

بررسی سال 2022 در BMC Medicine آنچه را که بسیاری از مطالعات قبلی نشان داده بودند تأیید می کند: فیبر در کاهش فشار خون و کلسترول نقش دارد و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

از آنجایی که گلابی سبز سرشار از فیبر و پتاسیم است – که به مقابله با سدیم اضافی کمک می کند طبق گفته انجمن قلب آمریکا  یک میان وعده عالی برای گنجاندن در یک رژیم غذایی سالم برای قلب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.