با لنت ترمز تویوتا پریوس سلامتی خود را تضمین کنید

ویژگی های مهمی برای انتخاب مواد لنت ترمز تویوتا پریوس در نظر گرفته می شود. توانایی این ماده برای مقاومت در برابر محو شدن ترمز، ناشی از افزایش دما، مواد از تبدیل انرژی جنبشی به انرژی حرارتی تجربه خواهند کرد.

اثرات رطوبت بر ترمز محو می شود. همه ترمزها طوری طراحی شده اند که حداقل در معرض قرار گرفتن موقت در معرض آب مقاومت کنند.

توانایی بازیابی سریع از افزایش دما یا رطوبت، و نشان دادن سطوح اصطکاک تقریباً یکسان در هر نقطه از فرآیند خشک کردن یا سرد کردن برطرف می شود.

ضریب اصطکاک لنت های ترمز مدرن باید به اندازه کافی کم باشد تا از قفل شدن چرخ ها جلوگیری کند اما به اندازه کافی بالا باشد تا قدرت توقف کافی را فراهم کند. ضرایب اصطکاک معمولاً بین 0.3 و 0.5 برای مواد لنت ترمز است.

توانایی مقاومت در برابر سایش ناشی از اصطکاک، اما نه به اندازه ای که سایش روتور سریعتر از مواد ترمز قربانی شود.

توانایی مواد برای ایجاد تماس صاف و یکنواخت با روتور یا درام، به جای ماده ای که به صورت تکه تکه می شود یا باعث ایجاد حفره، فرورفتگی یا آسیب های دیگر به سطح در تماس می شود.

لنت
توانایی اعمال نیروی اصطکاک مناسب در حالی که بی سر و صدا عمل می کند. یکی دیگر از نیازهای مواد مورد توجه این است که لنت های ترمز چقدر قابل تراکم هستند.

اگر آنها بیش از حد قابل تراکم هستند، در آن صورت سفر ترمز می تواند بیش از حد باشد. مواد لنت ترمز نیز باید متخلخل باشد تا آب بر ضریب اصطکاک تأثیر نگذارد.

آزبست پس از جنگ جهانی اول به عنوان یک ماده متداول به لنت ترمز اضافه شد، زیرا سرعت خودرو شروع به افزایش کرد، زیرا تحقیقات نشان داد که خواص آن به آن اجازه می دهد گرما را جذب کند (که می تواند به 500 درجه فارنهایت برسد) در حالی که اصطکاک لازم برای متوقف کردن یک موتور را فراهم می کند.

وسیله نقلیه با این حال، همانطور که خطرات جدی مرتبط با سلامتی آزبست در نهایت آشکار شد، مواد دیگری باید پیدا می‌شد.

لنت ترمز آزبست تا حد زیادی با مواد آلی غیرآزبستی  در کشورهای جهان اول جایگزین شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.