استفاده از کنجد سفید برای کودکان در درمان هر نوع آلرژی مفید است

شواهد باستان شناسی نشان می دهد که کنجد 5500 سال پیش در شبه قاره هند اهلی شده است. محققان بقایایی از کنجد ذغالی شده را یافتند که قدمت آن به 3500 تا 3050 قبل از میلاد باز می گردد.

کنجد سفید برای کودکان علاوه بر مصارف آشپزی، دارای خواص مغذی، پیشگیرانه و درمانی هستند که آن ها را در طب سنتی قابل استفاده می کند.

روغن دانه کنجد سفید منبع غنی از مواد مغذی گیاهی مانند اسیدهای چرب امگا 6، آنتی اکسیدان های فنولیک فلاونوئید، ویتامین ها و فیبر غذایی است. بنابراین، این دانه ها فواید مختلفی را ارائه می دهند. مزایای سلامتی دانه کنجد سفید شامل موارد زیر است:

رژیم گیاهخواری با پروتئین بالا: دانه‌های کنجد سفید منبع خوبی از پروتئین رژیمی هستند و اسیدهای آمینه باکیفیت 20 درصد دانه‌ها را تشکیل می‌دهند.

بنابراین، آنها برای تشکیل بخشی از یک رژیم غذایی گیاهی با پروتئین بالا عالی هستند. فقط آنها را روی سالاد، سبزیجات و رشته فرنگی خود بپاشید.

پیشگیری از دیابت: دانه های کنجد سفید حاوی منیزیم و سایر مواد مغذی هستند که نشان داده شده است که با دیابت مبارزه می کنند. استفاده از روغن دانه کنجد سفید به عنوان تنها روغن خوراکی در کاهش فشار خون و گلوکز پلاسما در بیماران دیابتی فوق حساس موثر است.

درمان کم خونی: دانه های کنجد سفید، به ویژه دانه های سیاه، سرشار از آهن هستند. از این رو برای کسانی که از کم خونی و ضعف رنج می برند بسیار توصیه می شود.

کنجد

سلامت قلب و عروق: روغن دانه کنجد سفید از ضایعات آترواسکلروتیک جلوگیری می کند و از این رو برای سلامت قلب مفید است.

آنها حاوی یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی به نام سزامول هستند که خواص ضد آتروژنیک نیز از خود نشان می دهد، بنابراین سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.

دانه های کنجد سفید سرشار از اسید چرب تک غیراشباع، اولئیک اسید هستند که به کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب در بدن کمک می کند. این از خطر بیماری عروق کرونر و سکته جلوگیری می کند.

خواص ضد سرطانی: دانه کنجد سفید حاوی منیزیم است که خاصیت ضد سرطانی دارد. آنها همچنین حاوی یک ترکیب ضد سرطان به نام فیتات هستند.

ثابت شده است که دانه کنجد سفید در کاهش خطر ابتلا به تومورهای روده بزرگ مؤثر است، بنابراین از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

کنجد سفید موجود در دانه کنجد سفید نیز ممکن است اثر ضد سرطانی نشان دهد. این را می توان به خواص ضد تکثیری، ضد التهابی، پیش آپوپتوز، ضد متاستاتیک، ضد رگ زایی و پیش فاگوسیتیک سزامین نسبت داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.