استفاده از لوبیا قرمز مادلین در ساخت سفینه های فضایی

قبایل بومیان آمریکا، به ویژه، برای تغذیه به شدت به لوبیا قرمز مادلین متکی بودند. ذرت یک غذای اصلی در آشپزخانه بومیان آمریکا بود زیرا آنها بیشتر گیاهخوار بودند و از آنجایی که ترکیب آمینو لوبیا قرمز برای تشکیل پروتئین کامل با ذرت مناسب بود.

بسیاری از قبایل لوبیا قرمز را در سایر غذاهای مبتنی بر ذرت خود وارد کردند. در حالی که درست است که نام لوبیا قرمز از شکل آن گرفته شده است اما بومیان آمریکا از لوبیا به عنوان دارویی برای درمان مشکلات مختلف کلیه و مثانه استفاده می کردند.

علاوه بر این لوبیا به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پمادهای مورد استفاده برای درمان انواع عفونت های پوستی مانند اگزما، سیاتیک و روماتیسم استفاده می شد.

در هند لوبیا چشم بلبلی یک ماده محبوب در بسیاری از غذاها است. در آمریکا لوبیا چشم بلبلی در غذاهای نیواورلئان و لوئیزیانا بسیار محبوب است.

لوبیا منبع عالی و در میان غنی ترین ها پروتئین گیاهی است. یک فنجان لوبیا پخته شده حدود 15 گرم پروتئین دارد. پروتئین های موجود در کربوهیدرات ها حدود 27 درصد از کل ارزش کالری آن را تشکیل می دهند.

کربوهیدرات‌های کند رهش لوبیا نشاسته نامیده می‌شوند و حدود 72 درصد از کل ارزش کالری آن را تشکیل می‌دهند و آن را به اصلی‌ترین ماده غذایی لوبیا تبدیل می‌کنند.

لوبیا

محتوای فیبر موجود در لوبیا قرمز، مانند سایر لوبیاها، به کاهش کلسترول و حفظ سلامت قلب و عروق کمک می کند.

لوبیا قرمز بسیار غنی از فیبر است که به جلوگیری از افزایش بیش از حد قند خون بعد از غذا کمک می کند. بنابراین لوبیا چشم بلبلی یک انتخاب عالی برای افرادی است که از دیابت، هیپوگلیسمی یا مقاومت به انسولین رنج می برند.

لوبیا قرمز حاوی پروتئین با کیفیت بالا و بدون چربی است و منبع بسیار خوبی از آن است.

لوبیا قرمز حاوی پروتئین با کیفیت بالا و بدون چربی است و منبعی عالی برای تغذیه است، به ویژه زمانی که همراه با سایر غذاهای غلات کامل مانند برنج باشد. اگر به دنبال جایگزینی گوشت قرمز در رژیم غذایی خود هستید، این انتخاب عالی است.

لوبیا سرشار از فیبر محلول و نامحلول است که هر دو برای هضم غذا بسیار مفید هستند. فیبر محلول با صفرای حاوی کلسترول در هم تنیده شده و آن را از بدن خارج می کند.

از سوی دیگر فیبر نامحلول از یبوست جلوگیری می کند و همچنین به جلوگیری از مشکلات گوارشی مانند IBS (سندرم روده تحریک پذیر) کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.